top of page
WhatsApp Image 2024-03-08 at 10.33.48.jpeg

Şeyma Yılmaz
Uzman Klinik Psikolog

Uzm. Klinik Psikolog Şeyma Yılmaz lisans eğitiminin ardından Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programındaki öğrenimini devam ettirmektedir. Lisans eğitimi ve sonrasında çeşitli kliniklerde ve eğitim kurumlarında stajyer olarak bulunmuştur.Mezun olduktan sonra anaokullarında danışmanlık hizmeti vermiştir ve halen devam etmektedir.Çeşitli danışmanlık merkezlerinde çalışmıştır.

 

Bunlarla beraber Bütüncül Oyun Terapisi,Dinamik Kökenli Bütüncül Eğitimi, EMDR Eğitimi,Aile Danışmanlığı Eğitimlerini tamamlamış  ve süpervizyon çalışmalarına devam etmektedir. Çocuk, ergen ve yetişkin olmak üzere tüm yaş gruplarıyla çalışan Şeyma Yılmaz, dikkat eksikliği ve hiperaktivitesi olan çocuklara Bilişsel ve Bedensel Müdahale Programını uygulamaktadır.

 

Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimlerini almıştır. Moxo Dikkat Testi,Wiscr Zeka Testi,Çocuk Testleri ve Oyun Terapisi uygulayıcısıdır. 


ÇALIŞTIĞI KONULAR
Depresyon, Stres, Anksiyete, Kişilerarası İlişkilerde Yaşanılan Sorunlar, Özgüven Sorunu, Kaygı Bozuklukları, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Özgül Fobi, Okullarda Yaşanılan Problemler (zorbalık, davranış bozukluğu, dürtü bozukluğu, sınav kaygısı vb.) Çocuk ve Ergen Psikolojisi, Çocuklarda Ağlama ve Öfke Nöbetleri, Alt Islatma, Tırnak Yeme,Panik Bozukluk, Güven Problemleri.


UYGULADIĞI TESTLER
-Moxo Dikkat Testi
-Wiscr Zeka Testi 
- Kişilik Testleri ( MMPI )
- Projektif Testler ( Goodenough Harris, Bayley, Cümle Tamamlama )
- Gelişim \ Zekâ Testleri ( Stanford Binet Testi, AGTE, Cattel Zeka Testi, Gessel Gelişim Figürleri Testi,      Frostig Testi, Kent Egy Zeka Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi )
- Dikkat Testleri ( D2 Dikkat Testi, Bender – Gestalt Algı Testi, Burdon Dikkat Testi )
-TIMI Testi

bottom of page