top of page
nurbala avcı devran

Nurbala AVCI DEVRAN
Uzman Klinik Psikolog

Uzman Klinik Psikolog Nurbala Avcı Devran, lisans eğitimini Beykent Üniversitesi Psikoloji ve Sosyoloji bölümlerinde çift anadal yaparak burslu olarak tamamlamış ve Onur derecesiyle mezun olmuştur. Lisans eğitiminin ardından Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programından mezun olmuş ve “Telafer’den Türkiye’ye Göç Eden Türkmenlerin TSSB Belirtilerinin Psikolojik Dayanıklılık ve Sosyokültürel Uyum ile İlişkisi” başlıklı bitirme tezi hazırlamıştır. Bu eğitimlerin yanı sıra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Aile ve Çift Danışmanlığı Eğitimi, MMPI test eğitimi gibi pek çok eğitime katılmıştır. Eğitimi sırasında İstanbul Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde ve Bakırköy Adliyesi’nde stajyer psikolog olarak bulunmuş ve stajlarını tamamlamıştır. Daha sonra çeşitli danışmanlık merkezlerinde, anaokullarında ve rehberlik servislerinde Psikolog olarak çalışmıştır.
 

Mevcut durumda LÂL Psikolojik Danışmanlık Merkezinde ergen, yetişkin ve çift terapisi alanlarında aktif bir şekilde hem yüz yüze olarak hem online olarak bireysel psikoterapi hizmeti vermektedir. 

ÇALIŞTIĞI KONULAR
 
Depresyon, Stres, Aile İçi İletişim Sorunları, Kişilerarası İlişkilerde Bozukluklar, İlişki Problemleri, Özgüven Sorunu (Kendine Güven Sorunu), Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Kaygı Bozuklukları, Obsesif-Kompulsif Bozukluk, Yas (Matem), Özgül Fobi, Sınav Kaygısı, Travma, Motivasyon Eksikliği, Davranış Bozuklukları, Sosyal Fobi, Somatizasyon Bozukluğu, Bağlanma Problemleri, Panik Bozukluğu, Panik Atak, Majör Depresif Bozukluk, Agorafobi,  Okul zorlukları,  Gelişim Bozuklukları, Okul Başarısızlığı, Gelecek Kaygısı, Kendini Tanıma, Boşluk Hissi, Güvensizlik.

bottom of page