top of page
Lema Baş

Lema Baş
Aile Danışmanı & Cinsel Terapist

         Aile Danışmanı Lema Arslanoğlu Baş, Maltepe Üniversitesi lisans eğitimine devam ederken aynı zamanda Psikoloji alanında Yandal yapmıştır. Aynı zamanda Maltepe Üniversitesi’nde lisans eğitimini bitirirken “Flört Şiddeti” konulu tez çalışmasını başarıyla tamamlamıştır. Daha sonra Marmara Üniversitesi’nde Aile Danışmanlığı eğitimini tamamlamıştır. Bu eğitimlerin yanı sıra Marmara Üniversitesi Doç Dr. Durmuş Ümmet Terapötik Kart Eğitimi, Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Cinsel Terapi eğitimini ve Üsküdar Üniversitesi’nde Aile Danışmanlığında Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) eğitimini alarak süpervizyon kapsamında vaka analizleri yapmıştır.

          Şu an Üsküdar Üniversitesi Aile Danışmanlığı Yüksek Lisans lisans programına devam etmektedir. Çalışmalarını İstanbul’da sürdürmektedir.
Online olarak, Ailelere Yönelik Filial Terapi (Ebeveyen-Çocuk) ilişkisini güçlendirmeye yönelik eğitimler vermektedir. Bunlara ek olarak,  (Aile İçi İletişim Dinamikleri) atölye çalışmaları düzenlemektedir. İstanbul/ Ümraniye'de bulunan  LÂL Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde  bireysel, çift ve aile terapisi alanlarında aktif bir şekilde hem yüz yüze olarak hem de online olarak hizmet vermektedir. 

 ÇALIŞTIĞI ALANLAR

 

Aile Danışmanlığı, Çift ve Aile Danışmanlığı, Evlilik Danışmanlığı,  Evlilik Öncesi Danışmanlık, Kıskançlık, Aldatma Sorunu, Aile İçi İletişim Sorunları, Aile ve Stres, Aile İçi Şiddet, Bağlanma Problemleri, Boşanma Danışmanlığı, Cinsel Danışmanlık, Ebeveyn-Çocuk İlişkileri, Kişilerarası İlişkilerde Bozukluklar, İlişki Problemleri, Cinsel İşlev Bozukluğu, Vajinismus

Terapi ekolü olarak, multidisiplinler ve eklektik yaklaşımlardan faydalanmakla beraber;
-Aile Danışmanlığı Eğitimi (Marmara Üniversitesi)
-Aile Danışmanlığında Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi/ Üsküdar Üniversitesi/AİLEMER (Dr. Klinik Psikolog Yasemin Ozan)
-Cinsel Terapi Eğitimi (CİSED) (Dr. Cem Keçe)
-Terapötik Kart Eğitimi (Doç Dr. Durmuş Ümmet) 
-Oyun Terapisi, Filial Terapi, Kişilik Testleri ( MMPI, Eysenck Personality Questionnaire )
- Projektif Testler ( Goodenough Harris, Bayley, Cümle Tamamlama )
- Gelişim \ Zeka Testleri ( Stanford Binet Testi, AGTE, Cattel Zeka Testi, Gessel Gelişim Figürleri Testi, Frostig Testi, Kent Egy Zeka Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi )
- Dikkat Testleri ( D2 Dikkat Testi, Bender – Gestalt Algı Testi, Burdon Dikkat Testi

Ek olarak, İstanbul İşletme Enstitüsü’nden Konsantrasyon Eğitimi, Zaman Yönetimi Eğitimi, Stres Yönetimi Eğitimi ve Diksiyon Eğitimi eğitimleri almıştır.

bottom of page