top of page
Kübra Arslan

Kübra Arslan
Psikolojik Danışman

Psikolojik danışman Kübra Arslan,2019 yılında Düzce Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun olmuştur.

Lisans eğitimi sırasında çeşitli eğitim kurumlarında staj yapmış bununla birlikte  danışmanlık ofislerinden de gönüllü staj programlarına katılmıştır ve Temel Yetenek Testleri eğitimini tamamlamıştır. Lisans eğitiminin hemen ardından Yıldız Teknik Üniversitesi 'Aile ve Çift Danışmanlığı' eğitimini tamamlamıştır. 2022 yılında Hayying Danışmanlık bünyesindeki 52 saatlik 'Şema Terapi' eğitimini tamamlamıştır. 2023 yılında ise Biruni Üniversitesi bünyesindeki 80 saatlik 'Bilişsel Davranışçı Terapi' eğitimini tamamlamıştır. Şu anda da aktif olarak Lal Psikoloji Bünyesinde Şema Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi ekolleri ile yetişkin, çift ve ailelerle çalışmalarını sürdürmektedir.

ÇALIŞMA ALANLARI

OKB, Stres ve Kaygı Yönetimi, Depresyon, Travma, Aile İçi ve Sosyal İlişkilerde Yaşanan Problemler, Öfke Kontrolü, Sınır Çizme-Hayır Diyebilme Becerisi, Çiftlerde İlişki ve İletişim Problemleri.

UYGULADIĞI TESTLER
Kişilik Testleri, MMPI, Hacettepe Kişilik Envanteri, Beier Cümle Tamamlama Testi, Burdon Dikkat Testi, Okul Hazırlık Testi, Kent EGY Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi.

bottom of page