top of page
Hilal Yıldırım Sağlık

Hilal Yıldırım Sağlık
Kurucu | Uzman Klinik Psikolog

        Uzman Klinik Psikolog Hilal Yıldırım, lisans eğitimini Üsküdar Üniversitesi Psikoloji bölümünde burslu olarak tamamlamış ve Onur derecesiyle mezun olmuştur. Lisans eğitiminin ardından Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına başlamıştır. Bu eğitimlerin yanı sıra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Aile ve Çift Danışmanlığı Eğitimi, Marmara Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon Eğitimi, Çocuk Testleri Uygulayıcı Eğitimi, MMPI test eğitimi gibi pek çok eğitime katılarak süpervizyon kapsamında vaka analizleri ve makale çalışmaları yapmıştır. Eğitimi sırasında birçok danışmanlık merkezinde, eğitim kurumlarında ve NP Beyin Hastanesinde stajyer psikolog olarak bulunmuş ve alan stajlarını tamamlamıştır. Daha sonra çeşitli danışmanlık merkezlerinde, anaokullarında ve rehberlik servislerinde Psikolog olarak çalışmıştır. Psikoloji alanında birçok seminer ve söyleşiye konuşmacı olarak katılan Psikolog Hilal Yıldırım, hem yüz yüze hem de online platformlarda seminer ve eğitimler düzenlemeye devam etmektedir.

 

        Ümraniye'de bulunan kurucusu olduğu LÂL Psikolojik Danışmanlık Merkezinde çocuk, ergen, yetişkin ve çift terapisi alanlarında aktif bir şekilde hem yüz yüze olarak hem online olarak bireysel psikoterapi hizmeti vermektedir. 

ÇALIŞTIĞI KONULAR

 

Depresyon, Stres, Aile İçi İletişim Sorunları, Kişilerarası İlişkilerde Bozukluklar, İlişki Problemleri, Özgüven Sorunu (Kendine Güven Sorunu), Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Kaygı Bozuklukları, Obsesif-Kompulsif Bozukluk, Yas (Matem), Özgül Fobi, Sınav Kaygısı, Travma, Koronofobi, Motivasyon Eksikliği, Ağlama ve Öfke Nöbetleri, Çocuk Ve Ergen Psikolojisi, Davranış Bozuklukları, Sosyal Fobi, Somatizasyon Bozukluğu, Bipolar Bozukluk, Unutkanlık, Kişilik Bozuklukları,  Bağlanma Problemleri, Panik Bozukluğu, Panik Atak, Majör Depresif Bozukluk, Agorafobi, Madde Kullanımıyla İlişkili Bozukluklar,  Okul zorlukları, Cinsel İşlev Bozukluğu, Gelişim Bozuklukları, Okul Başarısızlığı, Narsistik Kişilik Bozukluğu, Kişilik bozukluğu, Cinsel Travmalar, Temizlik Takıntısı, Gelecek Kaygısı, Kendini Tanıma, Boşluk Hissi, Güvensizlik

UYGULADIĞI TESTLER


- Nöropsikolojik Testler ( Standardize Mini Mental Test, Memory For Design )
- Kişilik Testleri ( MMPI, Eysenck Personality Questionnaire )
- Projektif Testler ( Goodenough Harris, Bayley, Cümle Tamamlama )
- Gelişim \ Zeka Testleri ( Stanford Binet Testi, AGTE, Cattel Zeka Testi, Gessel Gelişim Figürleri Testi, Frostig Testi, Kent Egy Zeka Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi )
- Dikkat Testleri ( D2 Dikkat Testi, Bender – Gestalt Algı Testi, Burdon Dikkat Testi

bottom of page