top of page
Beyza Katılmış

Beyza Katılmış
Psikolog

Psikolog Beyza Katılmış, psikoloji bölümündeki eğitimini tamamlamış ve lisans eğitiminin ardından Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programındaki öğrenimini devam ettirmektedir. Lisans eğitimi süresince çeşitli kliniklerde ve eğitim kurumlarında stajyer psikolog olarak bulunmuş, vakıfların gönüllülük süreçlerini yürütmüş ve görev almıştır.

Bunlarla beraber Bilişsel Davranışçı Terapi , Dinamik Psikoterapi ve Şema Terapi ekolleri üzerine eğitimlerini tamamlamış ve süpervizyon çalışmalarına devam etmektedir. Çocuk, ergen ve yetişkin olmak üzere tüm yaş gruplarıyla çalışan Beyza Katılmış, dikkat eksikliği ve hiperaktivitesi olan çocuklara Bilişsel ve Bedensel Müdahale Programını uygulamaktadır ve bu programın da Ümraniye temsilcisidir.

 

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimlerini almıştır. MMPI Klinik Testi, Çocuk Testleri ve Oyun Terapisi uygulayıcısıdır. Şu an ise LAL Psikolojik Danışmanlık Merkezinde  danışan kabul görmekte, anaokullarında psikolog olarak görev almakta ve online terapi süreçlerini devam ettirmektedir.


ÇALIŞTIĞI KONULAR
Depresyon, Stres, Anksiyete, Kişilerarası İlişkilerde Yaşanılan Sorunlar, Özgüven Sorunu, Kaygı Bozuklukları, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Özgül Fobi, Okullarda Yaşanılan Problemler (zorbalık, davranış bozukluğu, dürtü bozukluğu, sınav kaygısı vb.) Çocuk ve Ergen Psikolojisi, Çocuklarda Ağlama ve Öfke Nöbetleri, Panik Bozukluk, Güven Problemleri.


UYGULADIĞI TESTLER
- Kişilik Testleri ( MMPI )
- Projektif Testler ( Goodenough Harris, Bayley, Cümle Tamamlama )
- Gelişim \ Zekâ Testleri ( Stanford Binet Testi, AGTE, Cattel Zeka Testi, Gessel Gelişim Figürleri Testi,      Frostig Testi, Kent Egy Zeka Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi )
- Dikkat Testleri ( D2 Dikkat Testi, Bender – Gestalt Algı Testi, Burdon Dikkat Testi )
 

 

bottom of page